osiedle avia

uwaga do ściągnięcia plik programu Word Osiedle Avia (dane utajniliśmy, bo nie dostaliśmy potwierdzenia zgody na publikowanie ich na stronie internetowej)

  Kraków.

 

 

 

 

Moja uwaga do Studium Krakowa.

 

Szanowni Państwo, jestem mieszkańcem osiedla Dywizjonu 303 w Dzielnicy XIV Czyżyny.

Jak ogólnie wiadomo, w 2013 roku został uchwalony Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego „Kraków Czyżyny – Pas Startowy”, plan ten obejmuje w dużej części, działki znanego dewelopera Budimex, który ten plan zaskarżył do Sądu, niemniej jednak Plan ten jest nadal obowiązujący. Nie będę rozpisywał się na ten temat, ponieważ wszystkie materiały dotyczące Planu są w informatorze BIP Kraków.

Moja uwaga dotyczy przede wszystkim działaniom jakie podjął Deweloper, który budując osiedle Avia przedstawił mieszkańcom makietę części osiedla, tłumacząc że na pozostałe tereny nie posiada  WZ-tki. W połowie kwietnia dowiedzieliśmy się że Budimex swoje tereny wystawił na sprzedaż informując przyszłych nabywców że posiada pozwolenia na budowę wszystkich enklaw osiedla, łącznie z wieżowcami wzdłuż pasa startowego, które posiadają 16 kondygnacji. Absurdem jest to, że w projekcie są tylko wskazane dwie drogi łączące osiedla Avia z ulicą Stella-Sawickiego, przy czym ulica Orlińskiego posiada tylko kierunek wyjazdu w prawą stronę. Przy tak wielu mieszkańcach osiedla Avia ( szacunkowo 10 – 11 tys. mieszkańców), takie rozwiązanie komunikacyjne spowoduje ciągłe korki w rejonie ulic Stella-Sawickiego, Włodarczyka, Orlińskiego, Wiślickiej, Jana Pawła II, Nowohuckiej i wszystkich ulic sąsiadujących z osiedlami Avia, Dywizjonu 303, Drugiego Pułku Lotniczego i ulicy Skarżyńskiego.

By uniknąć takiej blokady części dzielnicy, w przyszłości MIASTO będzie zmuszone szukać rozwiązania tego problemu, budując wielopoziomowe skrzyżowania i rozjazdy co się wiąże z wielomilionowymi wydatkami z budżetu miasta.

Jako załączniki przesyłam Państwu aktualny projekt osiedla Avia wraz z rozkładem ulic i wielkością enklaw.

Nie proszę tylko w swoim imieniu ale także w imieniu mieszkańców Naszej Wspólnoty w której jestem przewodniczącym Rady. Proszę o zapoznanie się również z Planem Zagospodarowania na którym zaznaczone są tereny zielone, które to tereny są zabudowane w projektach dewelopera.

Jeżeli nasuną się Państwu jakiekolwiek pytania lub sugestie, jestem do dyspozycji pod numerem telefonu podanym w nagłówku lub osobiście.

Mam nadzieję że moja uwaga nie zostanie odrzucona.

 

Z poważaniem

 

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>